מערכות VRF-Inverter

מערכותVRF / VRV  - הטכנולוגיה ואופן הפעולה


מערכת VRF/VRV הינה מערכת מיזוג אוויר הפועלת על בסיס עיקרון של תפוקת קירור משתנה המתבצע על ידי שינוי נפח זרימת הקירור במערכת מיזוג האויר.
שינוי זה מתאפשר על ידי המרכיב המרכזי בכל מערכת מיזוג אויר, המדחס – במערכות VRF/VRV מותקן מדחס ייחודי הפועל בטכנולוגיית Inverter, המאפשר את שינוי תפוקת הקירור/חימום באופן רציף בהתאם לדרישה המתקבלת מיחידות הקצה (המאיידים). המערכות הינן מודולאריות, זאת אומרת, הן מאפשרות שימוש בו זמני בכמות מרובה של יחידות קצה מסוגים וגדלים שונים המחוברות ליחידת עיבוי מרכזית אחת.
 

VRF - היתרונות הבולטים

בשונה ממזגנים רגילים המתקשים לשמור על טמפרטורה אחידה בחלל הממוזג, מערכות VRF/VRV מסוגלות לשמור על טמפרטורה קבועה כמעט ללא סטיות, תכונה זו גורמת ליצירת תחושת נוחות של האנשים הנמצאים בחלל הממוזגאחד היתרונות הנוספים הבולטים במערכות הללו הינו השקט, רמת הרעש ביחידות בטכנולוגיית VRF הינה נמוכה ביותר.

מערכות VRF/VRV מנוהלות ומבוקרות על ידי מערכת ממוחשבת פנימית, מערכת בקר זו יכולה להתחבר לכל מחשב האישי, למערכות קיימים מגוון סוגי פיקודי קיר, שלטים ובקרים מרכזיים המאפשרים שליטה מושלמת, פשוטה ונוחה על כל יחידות המערכת, כמו כן ניתן לשלב את מערכות הפיקוד והבקרה בכל מערכת פיקוד חכמה כגון "הבית החכם" וכו'. מגוון סוגי יחידות הקצה של המערכת יוצר אפשרות התאמה מושלמת לכל דרישות תכנון הנדסי ואדריכלי בכל חלל, פנימי וחיצוני. מגוון יחידות עיבוי חיצוניות מאפשר התקנה לפי בחירה ו/או מגבלות מבנה, ניתן להתקין אותן על גגות המבנה ו/או על הקרקע ואף להנמיכן לגובה מפלס פני הקרקע על ידי יחידות עיבוי עם זריקת אויר עילית. כמו ניתן ליצור הפרשי גובה רב בין היחידה החיצונית (מעבה) לבין יחידות הפנים (מאיידים) דבר המאפשר פיתרון לכל מגבלת מבנה ולכל דרישה בבתים פרטיים, בבנייני משרדים, בבתי מלון וכו'.
 
>> מערכות VRF/VRV מסוגלות לקרר ולחמם בכל איזור עם תנאי טמפרטורה קיצוניים, בחימום יכולות המערכות לעבוד ללא קפיאה עד לטמפרטורה נמוכה של °C20-.
  
>> מערכת VRF/VRV בטכנולוגיית Inverter מעניקה לנו חיסכון רב בצריכת החשמל, זאת עקב אספקת תפוקת הקירור/חימום בדיוק לפי הדרישה. התוצאה הינה צריכת האנרגיה מדויקת של המערכת המקטינה את צריכת החשמל עד כ-50%, בהשוואה למערכות מיזוג אוויר רגילות.

>> התקנת המערכות הללו אינה שונה עקרונית מהתקנת מזגנים רגילים, דהיינו: יחידות הקצה (מאיידים) מתחברות ליחידות החיצוניות(מעבה) על ידי צנרת גז עשויה נחושת וכבלי חשמל ופיקוד ייעודיים, אולם מערכות הצנרת הנ"ל מחייבות רמת ביצוע גבוהה הרבה יותר ממזגנים רגילים, כגון ביצוע התפצלויות על ידי מפצלים מיוחדים של ספק המערכת, ביצוע חיבורים והלחמות תוך כדי הזרמה של חנקן בצנרת הגז, כל זאת עקב רמת הדיוק הנדרשת מפעולת המערכת בתפוקה משתנה.

>> מערכות אלו יקרות יותר ממערכות מיזוג אויר רגילות, אולם ההפרשים בעלויות מוחזרים תוך מספר שנים בודדות עקב החיסכון הניכר בחשמל בהשוואה למזגנים הרגילים.
 

>>  לסיכום נאמר כי מערכות VRF/VRV נותנות לנו גם פיתרון מתקדם לכל מגבלה ודרישה - גם נוחות בפעולה, וגם חיסכון מצטבר רב באנרגיה.
 

חברת שרות הוגן בע"מ מתמחה בתכנון ואספקת מערכות VRF,
החברה ביצעה ומבצעת פרויקטים רבים של תכנון, אספקה והתקנת מערכות VRF. 
נשמח להעניק גם לכם את שירותינו המקצועיים והמתקדמים בתחום בכל עת:
 

חייגו אלינו 1-800-77-88-66


  • שרות הוגן אלקטרה סחר בע LG BIOCLEAR
  • שירות הוגן 1 תדיראן GROUP VENTRA מיצובישי
  • שרות הוגן 2 AIRMAX מיניליין/סמליין טורנדו